Repasované servery: Dobrá volba téměř pro každou firmu

Rozhodování se mezi službami v cloudu a vlastními servery není snadné. Pokud jste přesvědčeni o tom, že jsou pro vaše účely vhodnější servery, ale odrazuje vás vyšší vstupní investice, můžete si vybrat z bohaté nabídky repasované techniky. Ušetříte spoustu peněz a získáte velmi kvalitní hardware, který vám poslouží stejně dobře jako nové zařízení. Co byste měli o segmentu repasovaných serverů vědět?

Odkud se repasované servery berou?

Repasované servery většinou pochází z velkých firem, které výpočetní techniku obměňují ve velmi krátkých intervalech. Hardwarově přitom zcela dostačuje, protože v době pořízení patří k tomu nejlepšímu, co je v daném segmentu k dostání. A není tajemstvím, že nároky aplikaci v posledních letech příliš nestoupají. V praxi to znamená, že vám servery poslouží po několik dalších let.

evropskaunie123.cz_czechserver_cz_01

Proces repase zahrnuje kompletní vyčištění serveru a výměnu komponentů, které nejsou zcela funkční. Výsledkem je sever v perfektním stavu. Zpravidla jde o kvalitní servery HP, DELL či jiné známé značky. Již tato skutečnost je sama o sobě jakousi garancí spolehlivosti.

Ekonomická i ekologická volba

Hlavním důvodem, proč se stále více jednotlivců i firem přiklání k repasované výpočetní technice (na odbyt jdou také notebooky, desktopy, monitory atd.), je velká finanční úspora. Repasované servery stojí jen zlomek toho, co nové stroje. Pro některé zákazníky však starší zboží představuje možnost, jak přispět k ochraně životního prostředí.

evropskaunie123.cz_czechserver_cz_02

Repasované servery jsou obecně stejně spolehlivé jako ty nové, ovšem pouze za předpokladu, že si je pořídíte u odborníků, kteří provádí repasování svědomitě a nabízí pouze hardware ve vynikající kondici. Prodej serverů by měl jít ruku v ruce i se servisem – například jako v zavedeném e-shopu czech-server.cz, který na repasované zboží poskytuje roční záruku a postará se i o případné opravy a montáž u klienta.