Jste chránění vůči případným omylům v práci? Zjistěte si u své pojišťovny všechny možnosti

V zaměstnání, stejně jako v běžném životě, dochází k situacím, kdy nešťastnou náhodou nebo nedbalostí dochází k situacím, které vyústí v menší, či větší škody. Pokud se tak stane na pracovišti, problém je víc než nepříjemný, protože naštvat svého zaměstnavatele asi nikdo nechce. Pokud dojde ke škodám, může pomoci pojišťovna.

Výčet rizikových situací prakticky nemá konce

V zaměstnání vykonáváme mnoho věcí a úkonů jako rutinu, a ani si neuvědomujeme, že stačí malá nepozornost či vyjetí mimo zajeté koleje, a je zle. Pokud se k tomu přidá hmotná škoda, je situace o to horší. Jediný způsob, jak se chránit proti případným nepříjemnostem, je mít uzavřené pojištění odpovědnosti zaměstnance. V praktickém životě to znamená, že pojistka pokryje škody, které svým jednáním zaměstnavateli způsobíte.

Rozsah krytí je opravdu široký

Na základě uzavřené pojistky jste jako zaměstnanec chráněn dostatečně. Samozřejmě se charakter pojištění liší v závislosti na předmětu vaší práce, existují však i varianty, při kterých pojišťovna předmět pracovních úkonů nezkoumá. Pojištění platí celosvětově, což ocení zejména zaměstnanci často vyrážející na služební cesty mimo ČR. Na rozdíl od osobního pojištění je u toho zaměstnaneckého vyžadována spoluúčast. Znamená to, že v případě způsobení škody se budete na její sanaci podílet sjednaným dílem. Ten je obvykle stanovený procentuálně, a také minimální částkou.

Pojištění podle povolání

Při sjednávání pojištění musíte jasně definovat své pracovní povinnosti, aby pojištění krylo případné škody dostatečně. Od toho se také odvíjí jeho cena. V zásadě platí, že zaměstnavatelné dokážou nabídnout zaměstnancům výhodné tarify díky smluvním vztahům s pojišťovnami. Ty mají sjednané na základě toho, že pojištění odpovědnosti od pracovníků, s kterými mají uzavřený pracovně-právní vztah, také vyžadují.